Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bryska z koncertem w Częstochowie

Facebook Twitter

Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka Bryska wystąpi 22 czerwca w Akademickim Centrum Kultury Klub Politechnik. Artystka zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden znany artysta.

22-Latka w swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim ex-om w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że od jakiegoś czasu nucą je wszyscy.

Od kwietnia 2021 roku, kiedy zadebiutowała singlem 'naiwna’, przyzwyczaiła fanów do regularnego wydawania nowej muzyki – czy to jako oficjalne single, t.zw. piosenki 'pomiędzy’ czy remixy. Wszystkie z nich w tempie wręcz geometrycznym zdobywają coraz większe grono fanów. Jej największe hity to „lato (pocałuj mnie) (MANDEE Remix)” (aktualnie status Złotej Płyty) i „odbicie (Mark Neve Remix)” (Platynowa Płyta) – obie dotarły do 1 i 2. miejsca krajowego Airplaya (listy najczęściej odtwarzanych piosenek w radiach) a 'odbicie’ było najczęściej wyszukiwaną piosenką w aplikacji Shazam przez 12 (!) tygodni.

Bryska też otrzymała też nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, zagrała też świetnie przyjęte koncerty m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Równo rok od debiutu, 22 kwietnia 2022 r. ukazała się jej debiutancka płyta „moja ciemność” (CD/Deluxe/LP) poprzedzona winylową EP-ką „jestem bryska”. Wśród 15 nowych utworów znalazł się też kolejny wielki hit bryskiej „mam kogoś lepszego” w remixie Skytecha (TOP4 Krajowego Airplaya). Jesienią ’22 na rynek trafiła reedycja tej płyty – [moja ciemność]² – i od razu pokryła się Platyną. To z niej pochodzi przebój lata i najczęściej odtwarzana w wakacje piosenka w polskich radiach wg ZPAV! – „Samba” z duetem YouNotUs. Singlem promującym całe wydawnictwo jest kolejny przebój bryskiej – „kraksa”.

Rok 2023 to mnóstwo nowej muzyki, którą artystka pisze z łatwością i publikuje tak często, że fani powinni czuć się bardzo zaopiekowani. Rusza też w swoją pierwszą własną trasę koncertową 'Nasze LOVESTORY Tour w ramach której zawita do 11 największych polskich miast. Latem planowane są też dalsze koncerty w najróżniejszych zakątkach kraju.

Koncert już w czwartek 22 maja w Akademickim Centrum Kultury o godzinie 19:00

Bilety znajdziecie na https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95310/czestochowa/bryska/

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024