Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Britax Romer Dualfix – seria fotelików tyłem do kierunku jazdy

Facebook Twitter

Seria Britax Romer Dualfix to nowoczesne foteliki dziecięce, które spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa. Firma Britax Romer zadbała o to, by ta linia produktów charakteryzowała się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Te komfortowe foteliki są dedykowane dla dzieci od pierwszych dni życia do osiągnięcia wagi 18 kg – do około 4 roku życia. Co kryje się pod niepozorną nazwą serii i na co mogą liczyć rodzice, którzy zdecydują się na jeden z czterech modeli Dualfix?

Britax Romer Dualfix tworzą 4 foteliki samochodowe z 0 i I grupy – 0-18 kg.

  • Dualfix i-Size,
  • Dualfix M i-Size,
  • Dualfix 2R,
  • Dualfix

Baza z funkcją obrotu 360 stopni

Każdy z wymienionych modeli posiada bazę obrotową w zakresie 360 stopni. Dzięki szybkiej możliwości zmiany położenia fotelika, łatwiej jest włożyć lub wyjąć dziecko, szybciej przypina się je pasami. Podczas postoju można odwrócić dziecko w dowolną stronę i na przykład nakarmić. Foteliki Britax Romer Dualfix są cenione przez rodziców między innymi za swoją funkcjonalność.

Szybka zmiana kierunku jazdy

Dzięki obrotowej bazie foteliki umożliwiają podróżowanie zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Położenie fotelika zmienić można niemal w każdej chwili przy użyciu jednej ręki. Jednak do osiągnięcia przez dziecko 9 kg można je przewozić wyłącznie tyłem do kierunku jazdy co regulują odpowiednie przepisy. Jednakże liczne badania udowadniają, że dzieci do 4 roku życia powinny podróżować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Jest to pozycja, która podczas nagłego hamowania lub kolizji w mniejszym stopniu naraża dziecko na uszkodzenie kręgosłupa, głowy lub mięśni szyi.

Seria Dualfix wyposażona w system Isofix

Kolejną ważną kwestią w serii Dualfix jest sposób montażu. Wszystkie modele mają wbudowany niezawodny system Isofix. Dzięki specjalnym uchwytom baza fotelika zostaje połączona bezpośrednio z ramą samochodu. Takie rozwiązanie eliminuje często popełniane błędy montażowe.

Stabilna podróż w każdej sytuacji z Dualfix

Baza fotelików Britax Romer Dualfix ma funkcję antyrotacyjną. Dodatkową stabilizację zapewnia teleskopowa stopa, która łączy fotelik z podłogą w samochodzie. Dzięki temu, podczas kolizji, foteliki Dualfix nie przemieszczają się do przodu, a powstała nadmierna energia wciska je w fotel.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Liczne systemy bezpieczeństwa czuwają nad bezpieczeństwem małego pasażera. Skuteczność zastosowanych rozwiązań została potwierdzona przez prestiżową instytucję w czasie testu bezpieczeństwa ADAC. Modele M i-Size oraz 2R otrzymały za bezpieczeństwo po 4 gwiazdki (na 5 możliwych).

Dualfix to maksymalne dopasowanie do anatomii dziecka

Foteliki Dualfix to również regulowane komponenty. Komfortową podróż zapewnia regulowany kąt nachylenia siedziska bez względu na kierunek jazdy. Wysokość miękkiego zagłówka w kształcie litery V można ustawić w kilku pozycjach. Wewnętrzna uprząż bezpieczeństwa posiada 5-punktów zaczepienia, co pozwala na lepsze rozprowadzenie nadmiernej energii podczas nagłego hamowania. Tapicerkę w fotelikach Dualfix można prać w pralce, a jej demontaż jest dziecinnie prosty.

Foteliki samochodowe z serii Dualfix to świetne rozwiązanie dla rodziców najmłodszych dzieci. Najwyższa jakość wykonania, dobre noty w testach bezpieczeństwa, zgodne z najnowszymi regulacjami prawnymi zapewniają dziecku podróż o zoptymalizowanym poziomie bezpieczeństwa. Nowoczesny kształt skorupy, który z łatwością dostosowuje się do anatomii dziecka oraz miękka tapicerka zapewniają komfortowe warunki nawet podczas dalekich wyjazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021