Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brązowy medal dla częstochowskiego chodziarza podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

Facebook Twitter

Jakub Jelonek z brązowym medalem podczas halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce rozegranych w Toruniu. Zawodnik CKS Budowlani stanął podium pokonując w czasie mniejszym niż 20 minut dystans 5 km w chodzie sportowym.

fot. Remaztered Studio/ Pixabay

Do każdego startu podchodzę podobnie i cieszy mnie to, że mogę pokazać tutaj dobre wyniki i należę dalej do krajowej czołówki. Jest to na pewno dobry prognostyk przed sezonem, który się niedługo zacznie już na zewnątrz, na otwartym stadionie i ten medal też tak cieszy, bo być może był to mój ostatni start taki na Halowych Mistrzostwach Polski, więc cieszę się, że udało się wywalczyć kolejny medal i optymistycznie patrzę tutaj na dalsze przygotowanie i starty.

W konkurencji startowała cała czołówka polskich chodziarzy. W przeszłości sześciu z nich to uczestnicy Igrzysk Olimpijskich lub mistrzostw świata, osiągnięcie częstochowskiego zawodnika cieszy więc tym bardziej. Nasz zawodnik lepiej czuje się jednak na dłuższym dystansie:

Dla mnie takim koronnym dystansem zawsze było 20 km. Na te 5 km mam stosunkowo małą życiówkę – że tak powiem. W tym sezonie będę próbował też na 20 km. Plan jest taki, żeby wywalczyć kwalifikację olimpijską na obu dystansach, czyli na 20 i na 50, żeby potem móc sobie wybrać, który będzie dla mnie korzystniejszy. 5 km to jest jedynie taki sprawdzian przygotowań i czy wszystko idzie w dobrym kierunku.

Naszym rozmówcą był Jakub Jelonek, którzy nie traci nadziei na występ w Tokio i przygotowuje się również przed sezonem do startu na Mistrzostwach Europy.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021