Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bramy odkażające wymyślone przez naukowców śląskich uczelni trafiły do placówek medycznych

Facebook Twitter

Pięć bram odkażających, zaprojektowanych przez naukowców i absolwentów śląskich uczelni trafiło do placówek medycznych. Urządzenie umożliwia szybkie i ciągłe odkażanie.

fot. fernandozhiminaicela/pixabay.com

Brama jest uniwersalna, w pełni zautomatyzowana i zaawansowana technologicznie, ale co najważniejsze przygotowana do walki z COVID-19.

Pierwsza brama została została zamontowana w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu, gdzie będzie chronić personel medyczny przed ciągle trwającą pandemią i zabezpieczać przed zakażeniem koronawirusem. W szpitalach wciąż trwa walka z wirusem i potrzebne jest wsparcie, szczególnie poprzez takie działania prewencyjne i zabezpieczenia medyków.

– praca naukowców z naszego regionu, bardzo pomogła w walce z epidemią koronawirusa.

Brama stoi już w dziewięciu miejscach na terenie całego Śląska. Możemy się pochwalić, że w Bytomiu, w pierwszym szpitalu zakaźnym , gdzie została zamontowana, nikt z personelu medycznego nie został zakażony do dnia dzisiejszego. Oczywiście wiemy, że to nie jest zasługa tylko bramy, ale również profesjonalnego podejścia, zaangażowania personelu i tej nierównej walki, która tam się toczy, ale mamy nadzieję, że też przyczyniliśmy się do tego i jesteśmy dumni, i cieszymy się ogromnie z tego sukcesu.

– wyjaśnia dr Magdalena Bogacka z Politechniki Śląskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024