Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brama Na Jurę: Nowa aplikacja rowerowa, jaką uruchomiło miasto

Facebook Twitter

Brama Na Jurę to nowa aplikacja rowerowa, którą miłośnikom naszych urokliwych terenów i zapalonym cyklistom polecają władze Częstochowy. Mobilna mapa nie jest jedynie zwykłym przewodnikiem, tylko rozbudowanym i użytecznym narzędziem dla rowerzystów.

Aplikacja jest bezpłatna, można ją ściągnąć na telefon ze sklepu z aplikacjami na telefony. Skorzystają z niej zarówno użytkownicy systemu Android jak IOS. Umożliwia on skorzystanie z gotowych, zaproponowanych tras rowerowych, ale także wyznaczenie własnej, w dodatku ze zdefiniowanym poziomem trudności. Dzięki nawigacji możemy wyznaczyć trasę rowerową w trzech dostępnych trybach – turystycznym, miejskim i szosowym, dla użytkowników rowerów szosowych, górskich czy trekkingowych, według potrzeb i umiejętności.

Ułatwienie dla osób, które przez cały sezon poruszają się na dwóch kółkach, jest już dostępne

– informuje Tomasz Jamroziński z kancelarii prezydenta miasta. Aplikacja ma szereg przydatnych funkcji. Co w niej jeszcze znajdziemy?

Aplikacja pokaże nam profil wysokościowy, umożliwi zapisanie i podzielenie się trasą z innymi użytkownikami oraz pobranie śladu bezpośrednio na telefon. Na mapie znajdziemy najlepsze propozycje wycieczek po okolicach Częstochowy, jak i po samym mieście, w którym też można znaleźć jurajskie ostańce czy inne atrakcje. Przejazd ułatwią opisane punkty orientacyjne wraz ze zdjęciami.

Jeżeli poruszamy się rowerem nie tylko rekreacyjnie, nowa częstochowska aplikacja też się przyda. Jeśli dla naszego zdrowia na co dzień kontrolujemy swoje wskaźniki wagi, wysiłku czy kalorii, odpowiednie dane zapiszą się podczas jazdy rowerem:

Z aplikacji dowiemy się również ile kalorii spalimy wybierając konkretną trasę, ile zaoszczędzimy na paliwie, co ma teraz niebagatelne znaczenie czy też o ile CO2 mniej wyemitujemy do atmosfery w porównaniu z jazdą samochodem. Dodatkiem do aplikacji jest strona internetowa bramajury.pl, która posiada te same funkcjonalności – pozwala na stworzenie trasy, zapisanie i przesłanie do aplikacji. Część tras jest przystosowana dla całych rodzin, nawet z małymi dziećmi.

O nowym narzędziu dla częstochowian, którzy chętnie podróżują rowerem, mówił nam Tomasz Jamroziński z biura prasowego Urzędu Miasta.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj