Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Braki kadrowe w szpitalu w Lublińcu. Czy będzie obsada dla oddziału internistycznego?

Facebook Twitter

Nie ma obsady dla oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Lublińcu- pisze Gazeta Wyborcza. Pracujący tam czterej lekarze złożyli wypowiedzenia. Braki kadrowe w szpitalu w Lublińcu to duży problem.

Urząd Miasta w Częstochowie z bezpłatnymi programami profilaktyki zdrowotnej
fot.pixabay.com

Lekarze zapowiadają podjęcie pracy w szpitalu w Oleśnie.

Jak poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Marek Augustyn czterech z pięciu lekarzy oddziału wewnętrznego złożyło wypowiedzenia.

Obowiązuje ich trzymiesięczny okres wypowiedzenia, co oznacza, że umowy wygasną z końcem kwietnia. Niestety wszelkie próby przekonywania lekarzy wskazujące na to, że przy dramatycznym braku lekarzy na rynku pracy, dojdzie nieuchronnie do zawieszenia działalności oddziału wewnętrznego z wszystkimi wynikającymi z tego skutkami zakończyły się niepowodzeniem. Pacjenci będą więc pozbawieni możliwości leczenia na oddziale, a zatrudniony personel pozbawiony zostanie miejsca pracy. Mimo tej – bardzo trudnej sytuacji – próbujemy pozyskać nowych lekarzy i zapobiec zawieszeniu oddziału.

– czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lublińcu.

Jeżeli uda się do kwietnia znaleźć innych lekarzy na ich miejsce, być może oddział wewnętrzny będzie dalej działał. Liczy 35 łóżek, ale lecznica w Lublińcu obejmuje opieką szpitalną ok. 80 tys. mieszkańców miasta i powiatu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023