Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brak porozumienia, umowa zerwana, ale co dalej z DK1? Miasto chce dotrzymać terminów i zlecić kontrakt innej firmie

Facebook Twitter

Wracamy na szeroko komentowaną budowę nowej estakady, która utknęła bez wykonawcy. Dotychczasowy budowniczy na DK1 nie porozumiał się z miastem i zszedł z placu budowy. Miasto zerwało umowę z firmą po tym, gdy okazało się, że do ukończenia inwestycji trzeba będzie dołożyć 56 mln złotych.

fot. czestochowa.pl

Groziło to znacznymi konsekwencjami społecznymi i finansowymi

– tłumaczy zarząd dróg, stąd taka decyzja.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie jest gotów kontynuować inwestycję z nowym wykonawcą, któremu zostanie zlecone dokończenie prac. Zapewniamy jednocześnie, że nowy wykonawca będzie kontynuował pracę w takim samym wymiarze jak przewiduje to zatwierdzony projekt budowlany. Nie ma więc jakichkolwiek przeciwwskazań, by z zachowaniem pierwotnego zakresu mieszkańcy zyskali infrastrukturę w postaci nowej Alei Wojska Polskiego. Służby MZD dopełnią wszelkich starań, by w drugiej połowie 2023 roku realizacja ta zakończyła się powodzeniem

– uspokaja Maciej Hasik, rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg. Firma Nowak-Mosty wini częstochowski samorząd za brak chęci porozumienia.

Jak przekazuje wykonawca:

Na sytuację wpłynął brak decyzyjności MZD odnośnie przyznania wynagrodzenia dla konsorcjum firm za realizację zadania, które byłoby adekwatne do kosztów ich wykonania.

Co z kontynuacją przebudowy? Czekamy na wyłonienie innej firmy, która podejmie się prac przy przebudowie al. Wojska Polskiego w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024