Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brak personelu medycznego coraz bardziej odczuwalny

Facebook Twitter

Decyzją wojewody śląskiego, w niektórych częściach naszego województwa lekarze czy pielęgniarski są oddelegowywani do pracy ze swoich szpitali do lecznic w innych miastach. Takie praktyki były stosowane np. w szpitalu w Myszkowie. A jak jest w Częstochowie?

O to pytaliśmy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce:

Personel naszego szpitala w tej chwili nie jest transferowany do innych szpitali, głównie z tego powodu, że jesteśmy jedynym takim kompleksowym szpitalem w północnej części województwa. W związku z tym, każdy ubytek osób, które tutaj pracują jest nie do zastąpienia, a niestety obsługujemy około 680 tysięcy ludzi, więc nie ma tych transferów. Jeśli chodzi o osoby, które miały dojść do nas, miła być to jeden lekarz. Niestety nie zrobił tego, nie mogliśmy z nim nawiązać żadnego kontaktu.

– informuje Radio Jura Zbigniew Bajkowski. Przypomnijmy, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów zarówno w szpitalach miejskich jak i w Wojewódzkim Szpitalu na Parkitce. Nie oznacza to jednak, że lecznice nie przyjmują pacjentów w potrzebie

W tej chwili oddziały pracują – na tyle ile to możliwe – normalnie. Jedyny oddział, który możemy nazwać „zamkniętym”, chociaż jest tam personel i pacjenci, to jest oddział wewnętrzny przy ulicy PCK. To jest ten oddział gdzie kilka dni temu wyryto pacjentkę z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. Część personalu jest w kwarantannie i nie ma ich w pracy, część jest pod nadzorem.

– mówił Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj