Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brak numeru posesji komplikuje życie. Apel do mieszkańców Suliszowic

Facebook Twitter

Jak bardzo uciążliwy może być brak numeracji na domach w małych miejscowościach regionu, przekonały się służby ratunkowe, kurierzy czy przedstawiciele miejskich instytucji. Apel do mieszkańców, aby zawiesili w miejscach widocznych tabliczkę z numerem domu pojawił się w Suliszowicach.

fot. Pixabay

We wsi są tablice z nowymi nazwami ulic. Służby ratunkowe i kurierzy skarżą się na kłopoty z dotarciem do celu, odnalezieniem adresata. To komplikuje też sprawę dojazdu i reagowania w porę przez służby ratunkowe, pogotowie czy strażaków. Brak numerów na domach zgodnie z nowymi regulacjami sprawia sporo kłopotów.

Zawieszenie na frontowej ścianie domu lub na ogrodzeniu w widocznym miejscu, tabliczki z numerem to obowiązek każdego właściciela

– przypominają samorządy.

W sołectwie w ub. roku wprowadzono nowe nazwy ulic: Lipowa, Podlesie, Spacerowa, Szczypie, Wiejska, Zastudnie, Górska, Słoneczna. W sporej liczbie domostw numeracji brakuje.

Duże, czytelne numery posesji ułatwiają znalezienie właściwego adresu również przyjezdnym

Zgodnie z przepisami tabliczka powinna się pojawić w ciągu 30 dni od nadania przez gminę numeru porządkowego dla nieruchomości. Właściciel musi to zrobić na własny koszt. Tego typu ułatwienia przyda się też w innych miejscowościach czy w Częstochowie, jeżeli zapomnieliśmy oznaczyć numerem swój dom.

fot. umigzarki.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024