Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Boisko treningowe Victorii ogólnodostępne, bo modernizowane z budżetu obywatelskiego

Facebook Twitter

Rozpoczęła się modernizacja boiska treningowego Victorii Częstochowa. Nowy wygląd ten obiekt będzie zawdzięczał samym mieszkańcom. Przegłosowali jego odnowienie w ramach budżetu obywatelskiego.

Raków ponownie może skorzystać z marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły do 16 maja

Dzięki waszym głosom przy ul. Krakowskiej powstanie boisko, że sztuczną nawierzchnią. Korzysta z niego liczne grono osób grających w piłkę nożną.

Od początku, od kiedy zaczęliśmy tutaj działać jako zarząd, czyli od września 2018 roku przyświecał nam taki cel, żeby tzw. „hasiok” zmienił się w boisko sztuczne, pełnowymiarowe. W zeszłym roku już odpowiednia ilość głosów pozwoliła na to, aby zająć drugie miejsce, w związku z czym w tym roku właśnie ten projekt jest realizowany

– mówi Wojciech Kasiński – prezes Victorii Częstochowa. Sternik częstochowskiego klubu jest niezmiernie wdzięczny za każdy głos oddany na renowacje boiska, wiadomo że obiekt przyda się dużej grupie zawodników i amatorów:

Na pewno przysłuży się to wszystkim zawodnikom naszego klubu, ale nie tylko naszego klubu. Z racji tego, że jest to obiekt realizowany z budżetu obywatelskiego, będą mogli też skorzystać z tego mieszkańcy Częstochowy, którzy nie są zrzeszeni w naszym klubie, nie są naszymi zawodnikami.

Co zostanie zrealizowane w ramach wspominanej inwestycji?

Oprócz boiska, w ramach tego projektu będą realizowane również trybuny – nie będą to wielkie trybuny, to będzie na około 100 osób, także taka ilość na to boisko boczne myślę, że w zupełności wystarczy. Oprócz tego będą jeszcze zrobione piłkochwyty oraz ławki rezerwowych

– dodaje prezes Wojciech Kasiński. Dodajmy, że Klub Victoria Częstochowa ma wieloletnie piłkarskie tradycje, działa z powodzeniem na przestrzeni dziesięcioleci. Powstał w 1922 roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024