Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bogaty muzyczny repertuar w Teatrze. Artystyczny sezon nieco dłuższy

Facebook Twitter

Po brakach w dostępie do kultury w ostatnich miesiącach, Teatr Mickiewicza poleca jeszcze swój bogaty repertuar. Spektakle miejskiej sceny oglądamy tym razem dłużej, bo aż do 11 lipca.

Wiele przedstawień będzie obfitowało w muzykę:

Powstają nowe rzeczy muzyczne. Na zamówieniu Wydziału Zdrowia naszego Urzędu Miasta powstaje koncert, który mam przyjemność realizować pt. „Rytm w sercu”, trochę w konwencji „Zaczarowanego konia”. Jest dedykowany tej publiczności, która lubi piosenki sprzed lat, która chadza na festiwal Retro. Inny materiał muzyczny, ale także z zespołem Makabunda, z dosyć dużym składem aktorskim, bo 8 aktorów jest zaangażowanych w tej projekt

– zachęca do śledzenia efektów przygotowań Robert Dorosławski – dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza. Muzyczne przedstawienie pojawi się także na teatralnej scenie, ale już po przerwie wakacyjnej.

„Rytm w sercu” traktujemy jako taki nasz koncert, który będziemy sobie trzymać na różne imprezy okolicznościowe, bo tych zamówień mamy już sporo. Nie chcemy go zgrywać, ale trzykrotnie pokażemy go w konwencji otwartej dla szerokiej publiczności – 2 razy w czerwcu i raz w sierpniu w ramach projektu Teatr na wakacje.

W ostatnich dniach czerwca odbędzie się też koncert poświęcony pamięci byłego dyrektora artystycznego, zmarłego niedawno Piotra Machalicy. To ważne wydarzenie na afiszu:

Sam tytuł wskazuje już datę koncertu – Piotra i Pawła – 29 czerwca. Dwukrotnie pokażemy ten koncert, dlatego że na razie mamy obostrzenia, które pozwalają nam wpuścić tylko połowę publiczności, a więc 29 i 30 czerwca koncert z udziałem niemalże całego zespołu aktorskiego naszego teatru i muzyków, z którymi Piotr zagrał kilkaset koncertów w Polsce i, z którym się przyjaźnił – Darek Bafeltowski, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak, Michał Rorat.

Wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci Piotra Machalicy polecał dyrektor częstochowskiego teatru Robert Dorosławski. Próby już trwają.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022