Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Blachownia wręczy swoje nagrody. Pierwsza edycja Blachowniańskich Łabędzi w najbliższy piątek

Facebook Twitter

Statuetki za zasługi na rzecz społeczności Blachowni trafią do wąskiego grona osób już 27 maja. Podczęstochowski samorząd pierwszy raz rozda w tym roku swoje okolicznościowe nagrody.

Blachowniańskie łabędzie zostaną wręczone osobom najbardziej aktywnym, kreatywnym i działającym na rzecz życia lokalnego w tej gminie:

Sylwia Szymańska: Po raz pierwszy chcielibyśmy nagrodzić podczas uroczystej gali mieszkańców, którzy w sposób szczególny wyróżniają się w działalności społecznej na rzecz naszej gminy, i dlatego w piątek w Centrum Aktywności Obywatelskiej rozpoczynamy uroczyście Dni Blachowni galą, podczas której będziemy wręczać statuetki. Jest to przepiękna statuetka Blachowniańskiego Łabędzia

– mówi burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. Nagrody mają być przyznane w czterech kategoriach, pojawi się też wyróżnienie specjalne. To zupełnie nowa firma docenienia aktywności mieszkańców dla Blachowni:

Sylwia Szymańska: Nagradzaliśmy naszych mieszkańców różnymi dyplomami i medalem z okazji obchodów kolejnych jubileuszów Blachowni, ale od wielu lat zastanawialiśmy się co mogłoby być takiego, co by wyróżniało gminę Blachownię. Wpadliśmy wspólnie na pomysł, że czymś charakterystycznym, wyróżniającym Blachownię są Łabędzie, które oczywiście co roku w parach pływają po naszym zbiorniku.

Statuetki mają wyjątkową formę, specjalnie zaprojektowane statuetki przyzna kapituła konkursowa tych nagród:

Sylwia Szymańska: W tym roku po raz pierwszy została zwołana kapituła, w skład której weszli radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy urzędu. Można było zgłaszać osoby w 4 kategoriach plus dodatkowa kategoria Platynowy Łabędź. Jest przepiękna ta rzeźba i jesteśmy bardzo dumni z tego, że chociaż w ten sposób będziemy mogli się odwdzięczyć tym osobom, które w sposób szczególny wyróżniają się

– dodaje burmistrz Blachowni. Sylwia Szymańska zaprasza na uroczystą galę w Centrum Aktywności Społecznej w najbliższy piątek (27.05). Wydarzenie rozpocznie obchody tegorocznych Dni Blachowni.

 

Zobacz także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj