Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bilet cegiełka dla ukraińskich artystów. Teatr pomaga jak może

Facebook Twitter

Bilet cegiełka dla artystów z Ukrainy, to najnowsza forma wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów w trakcie wojny. Została zainicjowana przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

fot. facebook.com/Teatr-im-Adama-Mickiewicza-w-Częstochowie

W specjalnym liście dyrektor Robert Dorosławski, podkreśla dumę z postawy pracowników teatru, którzy od pierwszych dni walk za wschodnią granicą uruchomili zbiórkę, apelowali o pomoc i spotkali się z ogromnym odzewem widzów. Miejska instytucja kultury zamierza angażować się w kolejne akcje tak długo, jak to będzie potrzebne. Teatr chce pomagać też artystom w potrzebie, dlatego podjął współpracę z innymi teatrami województwa śląskiego w projekcie rezydencji dla artystów z Ukrainy. Efektem ma być przygotowanie specjalnego widowiska, które zobaczymy na wszystkich scenach regionu.

Wśród pomysłów jest też: wieczór z ukraińską poezją i muzyką, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży ukraińskiej oraz projekty własne artystów uciekających przed wojną. Rozpoczęła się już sprzedaż specjalnych biletów-cegiełek dla artystów ukraińskich, na wirtualnej widowni. Każda wpłata zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów przygotowania projektów artystów z Ukrainy, przede wszystkim na ich honoraria co będzie skutecznym dla nich wsparciem. Dyrekcja teatru przypomina, że naród trwać będzie tak długo, jak długo trwać będzie jego kultura.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj