Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą 5 września

Facebook Twitter

Przed nami trzecia edycja Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą. Wydarzenie upamiętnia bohaterskich żołnierzy, którzy na tym terenie stoczyli jedną z pierwszych bitew II Wojny Światowej.

fot. facebook.com/JestLepiej

Na linii startu spotykamy się 5 września

– mówi Michał Zarębski współorganizator biegu:

Startujemy w Mokrej na 10 km, dwie pętle. Nie ustaliliśmy w tym roku żadnego limitu, tak jak w poprzednich edycjach. W I edycji – licząc z dziećmi – mieliśmy 500 osób. W zeszłym roku mimo trudności związanych z pandemią, nie poddaliśmy się, z gminą stwierdziliśmy, że trzeba tę imprezę zrobić, bo ciągłość jest najważniejsza i mieliśmy ponad 200 biegaczy. Wtedy dzieci nie było. W tym roku – co jest ważne – jest kolejny start dla dzieci i do 15 roku życia dzieci będą miały swoje dystanse.

Bieg dla dzieci wystartuje o godz. 11.45 na trzech dystansach – 200 m, 400 m i 800 m. Start biegu głównego na dystansie 10 kilometrów zaplanowano na godz. 10.00 sprzed Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej. Do pokonania będą dwie pętle o długości 5 kilometrów, a sama trasa będzie wiodła zarówno odcinkami asfaltowymi, jak i po drogach szutrowych:

Trasa jest urozmaicona o tyle, że mamy asfalt i trasę szutrową, natomiast jest płaska i szybka. Jedynym spowalniaczem w dwóch edycjach była pogoda, temp. mieściła się w granicach 30-paru stopni, więc dawała się biegaczom we znaki. Myślę, że trasa jest wygodna dla biegaczy. Zapraszamy na naszą stronę jestlepiej.pl – tam jest link do strony zapisów – timekeeper.pl.

Zapisy są prowadzone przez stronę internetową do 27 sierpnia. Do uczestnictwa w biegu zaprasza Michał Zarębski z Jest Lepiej i Gmina Miedźno. Imprezie patronuje Radio Jura.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022