Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą 4 września w gminie Miedźno. Zapisy potrwają jeszcze do niedzieli

Facebook Twitter

Sportowo i historycznie będzie znów za sprawą 4. Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą. Fundacja Jest Lepiej zaprosi małych i dorosłych biegaczy oraz fanów chodzenia z kijkami do tej miejscowości w gminie Miedźno.

4 września wszyscy uczestnicy spotkają się na starcie:

Michał Zarębski: Bieg odbędzie się 4 września, o godz. 10:00 na trasie na dystansie 10 km. Jest to trasa bardzo prosta, płaska, sprzyjająca wielu życiówkom i tak to było do tej pory. Zapraszamy absolutnie wszystkich – tych szybkich i tych wolnych. Dla szybkich mamy fantastycznie nagrody, bo za zwycięstwo za 10 km można zostać udekorowanym bonem o wartości 1000 zł, dla 2. i 3. miejsca mamy również nagrody.

Jak zapowiada Michał Zarębski, bywalcy poprzednich edycji imprezy znają już trasę, krótsze dystanse przewidziano też dla dzieci. Mile widziani są nawet najmłodsi startujący:

Michał Zarębski: Ci, co już biegli z nami w trzech edycjach, wiedzą, że świetnie bawimy, że trasa jest bardzo przyjemna, zawsze dopisuje nam pogoda. Oczywiście zapraszamy dzieciaki od 2. roku życia do 13, trzy dystanse – 200, 400, 800 metrów. W tym roku dzieci zapisują się przez internet. To nam pomaga organizacyjnie, poza tym w tym roku dodatkowo oprócz pamiątkowego medalu, dzieci mają też świetną, sportową koszulkę, którą – wierze w to głęboko – wykorzystają na zajęciach wychowania fizycznego w szkole.

Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą, ma być sportowym wydarzeniem upamiętniającym rocznicę wybuchu II wojny światowej i jedną z najważniejszych batalii stoczonych przez polskich żołnierzy w pierwszych jej dniach. Na 1-kilometrowej trasie co roku pojawia się też liczne grono chodziarzy:

Michał Zarębski: Zapraszamy też kijkarzy. Natomiast nie prowadzimy odrębnej klasyfikacji w zawodach dla nordic walking, ponieważ znaczna część trasy jest trasą asfaltową. Jeśli ściganie i ścigający się nordic walking to tylko na trasach szutrowych, miękkich, natomiast jak najbardziej można się przejść z kijkami z nami na 10 km. Każdy otrzyma na mecie zarówno biegacz, jak i nordicowiec pamiątkowy medal i koszulkę 4. Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą

– zapraszał do uczestnictwa Michał Zarębski, współorganizator biegu. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji wystartowało 250 zawodników. Udało się też pobić dotychczasowy rekord trasy. Zapisy trwają do 28 sierpnia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023