Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Godzinny już w niedzielę (04.10) na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego

Facebook Twitter

Zachęcamy do biegania, ma być bezpiecznie, bo na stadionie miejskim i zachowaniem dystansu społecznego. MOSiR w Częstochowie nie rezygnuje z cyklicznego Biegu Godzinnego. Nieco tylko modyfikuje jego zasady.

Imprezę dla zainteresowanych zawodowców i amatorów szykuje na 4 października.

Bieg Godzinny na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym wpisuje się tutaj w te ograniczenia bardzo dobrze, bo to taka ilość ludzi, jaka może uczestniczyć w tym momencie w imprezach biegowych, to idealna ilość. W tym roku połączenie poprzednich formuł. Podział istnieje na osoby, które chcą pobić swój rekord, czy zrobić trening, czy rzeczywiście dosyć szybko pobiec nie oglądając się na osoby wolniejsze, ale jest to bieg, w którym nie najważniejsi są zwycięzcy, nam chodzi o uczestników, którzy fajnie, w miły sposób, rodzinny, rekreacyjnie spędzą niedzielę. 

Na stronach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poszukajcie szczegółów, zapisy trwają informuje Marcin Mazik. Przypomnijmy tylko dla porządku że bieg ma trwać faktycznie zegarową godzinę, ale tempo narzucamy sobie sami…

Przetruchtać, pobiegać swoim tempem, nie oglądając się na pokonany dystans – 2 takie grupy spotkamy. Natomiast w połowie torów od 1 do 3 biegać będą te osoby, które chcą właśnie szybciej pokonać jak najdłuższy dystans. Na zewnętrznych torach jednocześnie truchtać sobie będą amatorzy, osoby rekreacyjnie biegające trochę wolniej, po to, żebyśmy wszyscy mogli się spotkać i żeby ta atmosfera miejsca była na stadionie, przy obowiązujących w ciągu dalszym obostrzeniach. 

– do udziału zachęca Marcin Mazik i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj