Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Charytatywny na rzecz częstochowskiego hospicjum „Wybiegaj Życie”

Facebook Twitter

Już 3 czerwca ponownie uczestnicy, którzy chcą pobiegać, ale przede wszystkim pomagać, zbiorą się na Promenadzie Czesława Niemena.

fot. Wokandapix / pixabay.com

W tym roku tras jest więcej, można też pokonać krótki odcinek, albo wybrać bieg na dystansie 10 km. Ważne jest uczestnictwo, może być nawet w formie rodzinnego spaceru…

3 czerwca na promenadzie im. Czesława Niemena przy amfiteatrze. Zapisy trwają na stronie www.wybiegajzycie.pl Chcielibyśmy jak najszybciej zebrać wszystkich zawodników. Limit pakietów jest to 430 osób. Celem jest pomoc hospicjum przy ul. Krakowskiej 45. Wszelkiego rodzaju zebrane pieniądze z wpłat od zawodników są przekazywane na konto hospicjum, ponieważ nasi partnerzy zafundowali tak naprawdę nasze pakiety startowe, pomiar czasu. Cały bieg jest organizowany przez naszych partnerów, którzy tak naprawdę dołożyli tą przysłowiową cegiełkę do tego, żeby to zorganizować i wszelkiego rodzaju darowiznę od zawodników są przekazywane bezpośrednio na konto hospicjum i tak wygląda organizacja tego biegu. – Zaprasza współorganizator II Biegu Wybiegaj Życie Bartosz Kąkol.

Sezon na bieganie plenerowe trwa w najlepsze, warto zatem przyłączać się do imprezy, która dbałość o kondycję łączy z celem charytatywnym. Przy tym organizatorzy zachęcają do szerzenia ważnej idei jaką jest pomoc hospicyjna, a same wyniki sportowe będą tym razem o wiele mniej ważne.

Dystans został z zeszłego roku poszerzony o dystans 10 kilometrów i dystans dla dzieciaków na 400 metrów, jest również dystans na 1 kilometr jak i 5 kilometrów, po prostu podwójna pętla 5-cio kilometrowa i tak naprawdę zachęcamy wszystkich. Mieliśmy wiele propozycji od ludzi i my się na to jak najbardziej zgadzamy jako organizatorzy, żeby ludzie przyszli nawet na spacer z rodziną w formie tak naprawdę udziału jako uczestnik na bieg kilometrowy, ale wielu uczestników bierze udział po prostu  jako spacer, w takiej formie chcą pomóc po prostu nam w zebraniu jak największej sumy pieniędzy dla dzieciaków. – Dodaje Bartosz Kąkol, wolontariusz częstochowskiego hospicjum.

Początek 3 czerwca od godz. 11.30. Start odbywać się będzie przy Amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena. Trasy wszystkich biegów prowadzić mają przez teren Lasku Aniołowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022