Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteki działają po przerwie. Otwarte też filie i możliwe wypożyczanie

Facebook Twitter

Na taką możliwość po majowym weekendzie czekali miłośnicy słowa pisanego i wierni czytelnicy Biblioteki Publicznej. Choć nadal nie można zasiąść w czytelni, to wróciła możliwość wypożyczania książek. Co więcej nie zapłacimy kary za przetrzymane tomy, gdy czytelników zaskoczył ogłoszony lockdown.

Biblioteka częstochowska działa, podobnie jak jej filie osiedlowe.

Cały czas patrząc na sytuację, jaka ma miejsce w związku z pandemią, są tu cały czas zasady, które Państwo znają, czyli w reżimie. Książki też wracają na tę kwarantannę po wypożyczeniu na minium 3 dni. Prosimy o cierpliwość, jakby jakiś tytuł od razu, mimo zarezerwowania, nie wrócił natychmiast i nie dotarł od razu na drugi dzień.

To prawda na oczekiwany tytuł czasem poczekamy nieco dłużej, bibliotekarze apelują jednak by samemu nie dezynfekować zbiorów. Ulegają w ten sposób zniszczeniu

– tłumaczy Sylwia Góra z biura promocji Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

Jednak książka i papier nie lubią różnych dziwnych płynów do dezynfekcji. Dziwnych – mam tu na myśli, że czytelnicy potrafili też czystym spirytusem przecierać kartki książek. Rozumiemy, że to w dobrej wierze, ale zachęcami, żeby pominąć ten etap. My się już tutaj zajmujemy tą kwarantanną i nie trzeba się martwić, że na książce coś złego pozostało.

Biblioteka działa ponownie od 4 maja po półtoramiesięcznej przerwie. Wypożyczymy tutaj nie tylko książki, planowane są dla czytelników również w ofercie nowości:

Gry planszowe w tych filiach, w których te gry planszowe są i też z takich dobrych wiadomości – myślę, że nie przesadzę jak powiem, że w tym miesiącu, ale myślę, że damy radę wrócić z ulubioną ostatnio formą naszych czytelników, czyli kodami do E-Booków na jednej z najbardziej popularnych platform i te E-Booki – widzimy – cieszą się ogromną popularnością od zeszłego roku i od momentu, kiedy zostaliśmy zamknięci w domach i biblioteki różnie działały.

Czytelnicy dopytywali wielokrotnie o otwarcie bibliotek i możliwości wypożyczania książek, przyznaje Sylwia Góra z biura promocji częstochowskiej instytucji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj