Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteka zaprasza na Festiwal Bajki!

Facebook Twitter

Będą spotkania autorskie, warsztaty komiksowe, a przede wszystkim liczne grono znanych gości i literackie atrakcje. Od 16 września po raz 6. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje Festiwal Bajki. Wydarzenie szykuje z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale nie tylko.

Tym razem sporo atrakcji czeka na nas przez internet:

Promuje czytelnictwo wśród wszystkich grup wiekowych. Tematem przewodnim tegorocznego projektu będzie komiks, jako przejaw kultury i coraz popularniejszy wśród młodzieży gatunek literatury. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, bo w całości online poprzez profil facebookowy biblioteki, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nim udział. 

Zachęca do udziału Anna Boraczyńska z częstochowskiej biblioteki. Pojawią się zdalne wykłady dla nauczycieli i rodziców, czy zajęcia warsztatowe dla najmłodszych.

Podczas tej edycji wirtualny wykład o komiksie dla dzieci i młodzieży wygłosi literaturoznawca i komiksoznawca dr Michał Traczyk. Kolejnym wydarzeniem, które będziemy transmitować będą warsztaty prowadzone przez  autorkę i ilustratorkę książek i komiksów Berenikę Kołomycką – ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży.  Rozwiążemy również konkursy. Osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach z autorami komiksów. 

Tegoroczny 6. Festiwal Bajki w częstochowskiej bibliotece publicznej potrwa do 19 września. Do dołączenia do imprezy zachęcała Anna Boraczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj