Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteka nie będzie narzekać na nudę. 15 projektów z Budżetu Obywatelskiego doczeka się realizacji

Facebook Twitter

W tym roku zrealizowanych będzie 127 nowych pomysłów, na które głosowało ponad 17 tysięcy osób. Mowa o zadaniach z budżetu obywatelskiego proponowanych przez częstochowian.

Nadal znaczącym beneficjentem tych miejskich środków pozostaje Biblioteka Publiczna.

Częstochowianie postrzegają bibliotek jako miejsce spotkań. Miejsce, gdzie mogą nie tylko wypożyczać książki nie tylko korzystać z tej czytelniczej oferty, ale realizować swoje pasje, pomysły. To też jest dla nas oczywiście bardzo ważne. Mamy stałą rzeszę Czytelników, dla których ważna jest ta oferta czytelnicza i zakup książek. Budżet Obywatelski skłonił nas do uruchomienia na stronie biblioteki zakładki „zaproponuj do zakupu”, gdzie czytelnicy mogą sami proponować książki, które będą kupowane dla naszej instytucji. Grupa czytelników, być może nie jest bardzo duża, ale na pewno jest wierna i stała.

Miejska biblioteka doczeka się w kolejnych miesiącach realizacji 15 nowych zadań. To zakupy nowości książkowych czy gier planszowych, ale też warsztaty i ciekawe spotkania:

Duża część projektów uwzględnia np. zakup umeblowania, zakup wyposażenia dla bibliotek. To też są takie rzeczy,  z których Czytelnicy jak najbardziej korzystają. W jednej z dzielnic będzie to np. zakup drukarki ksero – rzecz, której mieszkańcom dzielnicy brakowało. Przeszło 15 projektów związanych z biblioteką i często są to 2-3 projekty w dzielnicy. Jesteśmy pod wrażeniem. Jeśli chodzi o projekty, które nie przeszły one też plasowały się wysoko w tych głosowaniach dzielnicowych.

– dodaje Agnieszka Batorek, wicedyrektor Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Już w ubiegłym roku instytucja kupując nowości wydawnicze, starała się dostarczyć jak najwięcej pozycji dla najliczniejszej grupy czytelników, czyli częstochowskich seniorów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024