Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezrobocie w liczbach za styczeń 2023 według PUP

Facebook Twitter

W styczniu 2023 roku w Częstochowie liczba bezrobotnych w stosunku do grudnia 2022 r. wzrosła o 233 osoby (czyli o 7%).

W powiecie częstochowskim wzrost procentowy poziomu bezrobocia był minimalnie większy i wynosił 7,4% w stosunku do ostatniego miesiąca 2022 roku:

Piotr Urbaniak: W styczniu rzeczywiście zaobserwowaliśmy trochę większe zainteresowanie rejestracjami w Urzędzie Pracy, tzn. przybyło nam troszeczkę osób, które są osobami bezrobotnymi i chcą się zarejestrować w urzędzie pracy jako taką osobę. Natomiast porównując to do statystyki np. z końcówką grudnia bądź z początkiem roku 2022, to rejestrujemy raczej spadki osób bezrobotnych w rejestrach w przeciągu roku oczywiście, czyli w dłuższym okresie czasu niż wzrosty. Więc można powiedzieć nie mamy jakichś szczególnych wahnięć liczby osób bezrobotnych, jak również poszukujących pracy

– statystyki z rynku zatrudnienia przybliża Piotr Urbaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. W tym roku PUP będzie organizował programy aktywizacji dla osób bezrobotnych jak i również różne formy wsparcia dla przedsiębiorców. W styczniu firmy z Częstochowy i powiatu częstochowskiego zgłosiły do urzędu 417 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023