Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatne badania w Galerii Jurajskiej

Facebook Twitter

W piątek (07.08) i w sobotę (08.08) w Galerii Jurajskiej będzie można wykonać badania przesiewowe w kierunku chorób układu krążenia,.

fot. Galeria Jurajska

– Piątkową i sobotnią akcją prozdrowotną chcemy zwiększyć w regionie dostępność do badań, które mogą uratować życie. Wszystkie badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania od lekarza. Ich cel to zarówno wczesna diagnoza, jak i edukacja pacjenta – wyjaśnia Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co konkretnie przygotowano?  7 i 8 sierpnia w godzinach od 10 do 18 będzie można wykonać badania w kierunku chorób układu krążenia.  Pakiet obejmować będzie aż 12 bezpłatnych badań i konsultacji. W Galerii Jurajskiej będzie można wykonać badanie EKG, ocenę ukrwienia kończyn dolnych, a także zmierzyć sobie ciśnienie, tętno i saturację. Ponadto przygotowano zestaw badań krwi. Te obejmują pomiar poziomu glukozy, cholesterolu, hormonu tarczycy TSH oraz witaminy D.

Oprócz tego będzie można także określić podatność na chorobę niedokrwienną serca oraz zawał serca. Nie zabraknie też konsultacji, w tym m.in. z dietetykami. Uczestnicy piątkowych i sobotnich badań będą mogli również odebrać bezpłatny glukometr. Dodatkowo prowadzone będą konsultacje w zakresie profilaktyki nowotworowej. W ramach akcji edukacyjnej skierowanej do mieszkańców regionu zobaczyć będzie można na fantomie medycznym, jak powinno wyglądać prawidłowe samobadanie piersi, prostaty czy jąder.

– Zestaw badań, który proponujemy w ramach akcji edukacyjnej, to podstawa w diagnostyce chorób układu krążenia, w tym m.in. nadciśnienia czy cukrzycy. Dla wielu pacjentów może on być wstępem do dalszej, pogłębionej diagnostyki, a także leczenia. Bez wątpienia jednak poświęcenie kilku minut na EKG, badania krwi czy pomiar ciśnienia, może uratować życie  – mówi.

Z uwagi na obecną sytuację badania odbywać będą się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Na terenie galerii, a także w strefie badań obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, a także zachowania dystansu min. 1,5 metra. Zaleca się także częstą dezynfekcję, zarówno płynami ustawionymi w strefie badań, jak i na terenie centrum handlowego. Punktów odkażania w Jurajskiej jest już blisko 50.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj