Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatne badania mammograficzne w naszym regionie

Facebook Twitter

Taką możliwość będą miały w styczniu mieszkanki Częstochowy. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaparkuje przy markecie Auchan, ul. Focha 7/15. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i które nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania, trzeba zapisać się telefonicznie tel. 58 666 24 44, lub wypełnić internetowy formularz TUTAJ.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych – nawet przez trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego ważne aby zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Skorzystanie z badania nie wymaga skierowania lekarskiego. Mammografia będzie realizowana w Częstochowie 15, 16 i 17 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2020