Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców powiatu częstochowskiego. Zgłoś się, to badanie może uratować Ci życie.

Facebook Twitter

Nawet 300 mieszkańców naszego powiatu będzie mogło skorzystać z bezpłatnych badań w ramach profilaktycznego programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Zostaną sfinansowane z budżetu powiatu częstochowskiego.

fot. valelopardo/ Pixabay

W drodze konkursu ofert wybrany został realizator programu to – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER–MED w Częstochowie, mówi Michał Dzwonnik z biura prasowego częstochowskiego starostwa:

Do programu można zgłaszać się osobiście pod numerem telefonu 787 653 980 lub w placówce INTER-MED przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie.

To nie jedyne działania prozdrowotne finansowane przez starostwo częstochowskie:

Wysoka jakość usług medycznych nie może być przywilejem, musi być podstawowym prawem każdego obywatela bez względu na jego zdolności finansowe, dlatego też powiat częstochowski w ramach ochrony zdrowia swoich mieszkańców podejmuje liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego. W ubiegłym roku wsparty został zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie kwotą 20 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane na dofinansowanie zakupu dwóch aparatów dializoterapii. W latach ubiegłych realizowaliśmy program szczepień przeciwko wirusowi HPV wśród dziewczynek zamieszkujących powiat częstochowski

– dodaje Michał Dzwonnik ze starostwa częstochowskiego.

Kryteria kwalifikacji do badania:

– osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, niezależnie od wywiadu rodzinnego,

– osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

– osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Realizator w ramach programu wykona indywidualne badania lekarskie, w tym badania per rectum pacjenta. W przypadku obciążającego wywiadu uzyskanego od pacjenta lub nieprawidłowości w badaniu, w tym badaniu per rectum, realizator zleci wykonanie badań przesiewowych, tj. badania kolonoskopowego diagnostycznego z ewentualnym pobraniem wycinków do oceny histopatologicznej lub z wykonaniem polipektomii wraz z wydaniem pacjentowi opisu wyników badania, podejmie decyzję co do dalszego leczenia pacjentów, natomiast pacjentów z nieprawidłowym wynikiem skieruje do odpowiedniej placówki specjalistycznej w celu dalszej diagnostyki bądź leczenia.

Do programu można zgłaszać się osobiście – adres: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER–MED, ul. 1 Maja 27 w Częstochowie (Budynek Centrum Medyczne i Biurowe 1 Maja 27) lub telefonicznie, rejestracja pod nr tel. 787 653 980 lub 34 324 55 26.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 881-655-677 – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED oraz pod nr tel. 34-322-91-44 – Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj