Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Bezpieczny pieszy”. Policja podsumowała działania

Facebook Twitter

Częstochowska drogówka podsumowała ostatnie działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Do kontroli drogowych używała drona. Policjanci w alei Wojska Polskiego w Częstochowie namierzyli ponad 50 wykroczeń popełnionych przez kierowców, głównie względem pieszych.

"Bezpieczny pieszy". Policja podsumowała działania

Najczęściej było to wyprzedzanie na lub przed przejściem dla pieszych. Przypomnijmy za tego typu wymuszenie pierwszeństwa można zapłacić już 1500 zł mandatu.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Na pewno tego typu działania będą kontynuowane, zapowiada częstochowska policja.

Przypominamy, że:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych.
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. ( niestety podczas działań na tego typu naruszenie przepisów naraziło się aż 13 pieszych). Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętać o obserwacji pojazdów.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024