Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczni nad wodą! Słuchacze Radia JURA wiedzą jak dbać o bliskich

Facebook Twitter

To jest finał naszej zabawy, w której słuchacze Radia JURA pisali jak dbają o bezpieczeństwo swoich bliskich nad wodą. Mamy lato 2021 i wszystkim nam zależy, by urlop był beztroski. Razem z częstochowską policją przygotowaliśmy zabawę, w której do zdobycia były drony. Już wiemy do kogo polecą.

fot.pixabay.com

Oto zwycięskie zgłoszenia

Kasia, Blachowania:

W Blachowni fajny zalew mamy. Gdy upał,często z kąpieli w nim korzystamy. Zawsze jednak „głowy” dla naszego bezpieczeństwa
używamy. Dzieci pilnujemy i otoczenie obserwujemy. o wody z mola nie skakamy, napojów % kategorycznie nie spożywamy. Gdy rowerek wodny wypożyczamy to pomarańczowe kapoki obowiązkowo zakładamy. Kremy ochronne mamy i bezpiecznie się opalamy. Bezpieczeństwo nad wodą to poważna sprawa i za to cała rodzina odpowiada, by bezpieczna zabawa nasza nad wodą była i dużo frajdy dostarczyła.

Ilona, Konopiska:

Wybieram kąpieliska strzeżone przez ratowników i sprawdzone przez sanepid. Dzieci wchodzą do wody zawsze z osobą dorosłą i z
odpowiednimi do swojego wieku dmuchanymi zabezpieczeniami. Gdy wynajmujemy motorówkę ze sternikiem sprawdzam licencje i czy nie jest pod wpływem alkoholu. Mamy nakrycia głowy i zabezpieczoną skórę odpowiednim kremem. Nie wchodzimy do wody zaraz po posiłku. Na plaży nad głowami mamy duży parasol. Pijemy dużo wody.

Gratulujemy Kasi i Ilonie, a wszystkim uczestnikom dziękujmy za udział w naszej zabawie. Oto wybrane rady słuchaczy Radia JURA!

Jak być bezpiecznym nad wodą?

Kamil, Częstochowa:

Będąc nad wodą z najbliższymi nie spożywamy napojów z procentami, jeśli dzieciaki są z nami to mamy wzmożoną czujność i staramy się być przy dzieciach w wodzie, ewentualnie obserwujemy je bacznie nawet jeśli jest ratownik. Nigdy nie wchodzimy do wody raptownie po długim wygrzewaniu się na słońcu. Dodatkowo zanim zaczniemy się opalać sprawdzamy piasek w pobliżu czy przypadkiem nie ma jakiś potrzaskanych butelek, które mogą zrobić nam krzywdę. Najważniejsze jednak jest na koniec plażowania, gdy wychodzimy z plaży zostawiamy po sobie porządek.

Monika, Wilkowiecko:

Najbliżsi są najważniejsi dlatego zawsze muszą być w zasięgu wzroku. Przed wejściem do wody dbamy o to, by ciało było schłodzone. Przygotowanie na wszelkie ewentualności obowiązkowe.

Jakub, Częstochowa (obecnie Mazury):

Będąc z bliskimi nad wodą zawsze staram się nimi opiekować. Nigdy po posiłku nie wchodzimy do wody i nie spożywamy alkoholu w jej pobliżu. Pilnuje także przestrzegania przez nas aktualnych komunikatów wydawanych przez WOPR. Pogoda zmienną jest, dlatego warto wyposażyć się w aplikację, która pokazuje, gdzie są burze i deszcze oraz jakie jest ryzyko wystąpienia ich w rejonie, w którym aktualnie przebywamy. W ocenie sytuacji przydaje się także znajomość chmur – ochrona rozpoznanie pozwala na uniknięcie zagrożenia. Ważne jest także to, aby przebywając na słońcu pamiętać o kremie z filtrem– czy to na plaży, czy np. w kajaku. W takich miejscach warto też mieć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i naładowany telefon. W przypadku, gdy ktoś się topi należy bezwzględnie wezwać pomoc. Jeśli nie czujemy się na siłach nigdy nie wolno ratować – DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK. Na koniec chciałem życzyć wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku

Piotrek, Częstochowa:

Zawsze przestrzegamy podstawowych zasad i NIGDY nie spuszczam syna z oczu, jesteśmy nad wodą bez telefonów i gadżetów tylko bawimy się razem.

Jadzia, Częstochowa:

Czapki na głowach, okulary na oczach, krem z filtrem na ciałach- to 3 podstawowe zasady przebywania podczas słonecznej pogody nad wodą. Pamiętaj człowieku młody, nigdy nie wskakuj na główkę do wody! Gin w szklankach nalany, ale zdrowy rozsądek zachowany, w głowie szum morza słyszany, ale do wody zapał ugaszany. Gdy biała flaga nad wodą lata, wchodź śmiało dziewczyno, chłopaku, ratownik już siedzi na czatach.

Aleksandra, Częstochowa:

Pół żartem pół serio: Ostatnio na tik toku słyszałam, że tylko 10% wód na świecie zostało odkrytych przez człowieka. Istnieją teorie, że pozostałe 90% mogą zamieszkiwać nieznane nam cywilizacje, dlatego z najbliższymi omijam wody szerokim łukiem :)

W Radiu JURA serio przypominamy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj