Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczne ferie zimowe też na kolei

Facebook Twitter

Na wyjazdy zimowe często udajemy się pociągiem, szczególnie do miejscowości górskich. Służba Ochrony Kolei zapowiada większą aktywność i wzmożone patrole także we współpracy z policją, wszystko dla bezpieczeństwa w czasie ferii.

mat.prasowe PKP Intercity

Spodziewany jest większy ruch na przejazdach, dlatego SOK będzie chciał zminimalizować zagrożenie wypadkami. Celem patroli jest też ochrona dzieci przed nieodpowiedzialnymi zabawami w rejonie torów:

Podczas ferii zimowych w województwie śląskim Straż Ochrony Kolei będzie prowadzić wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podróżujących na zimowy wypoczynek. Z większą częstotliwością będą patrolować pociągi, stacje i przystanki osobowe. Dodatkowe patrole pojawią się również na szlakach kolejowych. Tam funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zapobieganiu nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zabawom oraz na przechodzenie przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Straż Ochrony Kolei będzie w tych działaniach współpracować z innymi służbami, m.in. patrole mogą się pojawić na przejazdach kolejowo-drogowych

– mówił Sylwester Wesołowski z Biura Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. Ferie zimowe w Śląskiem przypomnijmy wystartowały 12 lutego i potrwają do 27 lutego.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022