Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczne ferie. Działa specjalna infolinia dla rodziców

Facebook Twitter

Działa numer telefonu interwencyjnego, gdzie można zgłaszać zastrzeżenia co do organizacji wypoczynku zimowego uczniów. A ci z woj. śląskiego rozpoczynają ferie już w najbliższy poniedziałek (15.02.). Wybierając 32 20-77-077, można zgłaszać wszelkie informacje o nieprawidłowościach.

Dodatkowo na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego można znaleźć dokładne informacje między innymi na temat koordynatorów akcji, miejsc kontroli autokarów przed wyjazdem na wypoczynek dzieci i młodzieży oraz zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Jednocześnie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym: http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzież, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na podległym terenie.

W poniedziałek (15.02.) w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich już rozpoczęły się działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2016”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024