Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczeństwo w trakcie finału WOŚP

Facebook Twitter

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę musi być bezpieczny. Pod tym kątem wolontariusze mogą liczyć na miejskie służby mundurowe. Policja, jak zapowiada rzecznik miejskiej komendy, pojawi się w rejonie gdzie będą odbywać się kwesty do puszek.

Częstochowska policja jak co roku zaangażuje się w działania związane z zapewnieniem ładu i porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Każdy wolontariusz posiada identyfikator ze zdjęciem i logo fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza i posługuje się podrobionym identyfikatorem, prosimy mieszkańców o kontakt z policją lub strażą miejską.

Mówi Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej komendy. Policjanci z prewencji radzą już dziś: najlepiej kwestować wspólnie, uważać też na złodziei czy oszustów…

Apelujemy również do wolontariuszy, by prowadzili zbiórkę w bezpiecznych, dobrze oświetlonych miejscach oraz w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych. Starajcie zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy a jeżeli to niemożliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu już po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszali się w grupie. Korzystajcie też z pomocy Waszych znajomych czy bliskich. W każdym przypadku możecie poprosić o pomoc policjantów, którzy w tym dniu będą dbali o Wasze bezpieczeństwo.

Wolontariuszy na ulicach tym razem będzie mniej, ale i tak wszystkim życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj