Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczeństwo w internecie. W SP 29 rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs

Facebook Twitter

Szkoła Podstawowa nr 29 już po raz siódmy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. W konkursie ,,Bezpieczny Internet – działajmy razem", głównym celem jest promowanie wśród uczniów odpowiednich zachowań, unikanie zagrożeń czy nienawiązywanie podejrzanych kontaktów.

fot. Photo Mix/ Pixabay

Konkurs w Częstochowie ma ogromny zasięg, swoje prace nadsyłali uczniowie z całej Polski:

Iwona Nędzyńska-Mól: Zależało nam i takie były cele konkursu, aby propagować właściwe postawy w zakresie korzystania z Internetu, ale także by uwrażliwiać dzieci na problem cyberprzemocy, a także tego, jak mamy postępować, by zapewnić sobie w sieci bezpieczeństwo. Uczniowie rozwijali swoje kompetencje w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Przy okazji poznawali różnorodne programy graficzne, które umożliwiły im stworzenie plakatu, który generalnie stanowił tematykę konkursu, czyli co mamy zrobić, jak mamy wspólnie działać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci.

– jak mówi Iwona Nędzyńska-Mól, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie, zainteresowanie jest bardzo duże, ale i świadomość dotycząca danych, wizerunku czy naszej aktywności w Internecie rośnie wśród młodzieży.

Iwona Nędzyńska-Mól: Szczególnie w przypadku konkursu ogólnopolskiego Bezpieczny Internet, Działajmy razem! Zainteresowanie tym konkursem wzrasta z roku na rok. To przede wszystkim nasze dążenie do wszechstronnego rozwoju ucznia. Dzieci wszechstronnie mogły się wykazać.

Z konkursu uczestnicy mają wynieść też cenne wnioski, które wzmogą ich bezpieczeństwo podczas korzystania z zasobów internetowych. Laureatką została Mija Łuszczyńska z klasy V.

Mija Łuszczyńska: Brałam udział w konkursie informatycznym Bezpieczny Internet.Na mojej pracy przedstawiłam klawiaturę z napisem Bezpieczny Internet, która prosto nawiązuje do tego, żeby nie rozmawiać z kimś albo nie pisać z kimś o swoich danych, miejscu gdzie mieszkamy, dlatego, że może to się źle skończyć (…).

Gratulujemy zwycięstwa, ale i uczestnictwa w konkursie wszystkim autorom nadesłanych prac. Uczniowie pokazali, że doskonale znają internetowe zagrożenia. Finał zagościł w częstochowskiej podstawówce nr 29 przy ul. św. Rocha.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024