Bez większego trudu podnoszą setki kilogramów. Policyjni siłacze walczyli w Kłobucku o medale

Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, wywalczył tytuł najsilniejszego policjanta w kraju. Za nami V Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Siłaczy. Turniej odbył się w Kłobucku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najlepiej z naszego regionu zaprezentował się Mariusz Tałaj z kłobuckiej policji, który w klasyfikacji ogólnej zajął trzecie miejsce. Dodajmy, że organizatorzy przygotowali dla zawodników kilka konkurencji, między innymi „spacer farmera” z walizkami o wadze 100 kilogramów i „spacer buszmena” z ramą o wadze 240 kilogramów. Policjanci – strongmani – musieli także przeciągnąć tira o wadze 8 ton.

Klasyfikacja ogólna:

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, drugie miejsce Adam Antośkiewicz – reprezentujący Straż Graniczną, a trzecie Mariusz Tałaj z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach Daniel Gołębiowski uplasował się na czwartym miejscu, na piątym miejscu Rafał Rybarz z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, natomiast szóste miejsce zajął Paweł Grajwert z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Zwycięscy zawodnicy, oprócz pucharów, otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Sędzią w tej edycji zawodów był Grzegorz Kurowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który wcześniej aż trzykrotnie zajmował pierwsze miejsca w Zawodach Policyjnych Strongmanów.

Głównymi organizatorami zawodów był Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Kłobucku.