Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Częstochowie

Facebook Twitter

Na wigilijnym stole nie powinno zabraknąć Betlejemskiego Światełka Pokoju, mówią częstochowscy harcerze. Za sprawą skautów i ZHP światło dotarło przed świętami do Częstochowy.

Zabraknie jednak gremialnego odpalania lampionów na Placu Biegańskiego. Zatem na jakich zasadach płomyk dotrze do domów?

Betlejemskie Światło Pokoju będzie przekazywane w nieco inny sposób niż do tej pory. Ze względu na obecną sytuację w kraju nie zdecydujemy się na zorganizowanie Betlejemskiego Ogniobrania, które było co roku organizowane na placu Biegańskiego. Natomiast nawiążemy współpracę z parafiami w Częstochowie, dzięki którym będziecie mogli pobierać bezpiecznie te światło i zanosić do swoich domów. Jak tylko ogień betlejemski zapłonie w poszczególnych parafiach będziemy o tym informować w naszych kanałach – social mediach oraz na stronie internetowej.

Wyjaśnia Wojciech Śliwowski, komendant częstochowskiego hufca ZHP. W pierwszej kolejności światło z Betlejem dotarło na Jasną Górę, później hufiec dostarczył je do instytucji miejskich, samorządów lokalnych, do służb czy szkół…

Ruszyliśmy ze sztafetą betlejemskiego światła odwiedzając samorządy, gminy, zaprzyjaźnione instytucje, dzięki którym światło trafia do kolejnych rąk, do kolejnych domów. Zapraszamy serdecznie, żeby zapoznawać się z tymi informacjami, żeby śledzić miejsca, gdzie te światło się pojawia oraz do zabrania go na stół wigilijny do swojego domu. Spokojnie do 24 grudnia będzie sporo czasu, żeby światło rozpalić i przygotować do tego wspaniałego momentu. 

Mówił harcmistrz Wojciech Śliwowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj