Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Best Performance Contest 2021, czyli kolejna odsłona zawodów crossfit w Częstochowie

Facebook Twitter

Już we wrześniu Częstochowę odwiedzą jedni z najlepszych zawodników i zawodniczek crossfitowych w Polsce. W takcie zaplanowanej drugiej edycji Best Performance Contest zmierzą się oni w dwudniowych, indywidualnych zawodach.

fot. facebook.com/BPConcept

O wydarzeniu, nad którym patronat objęło Radio Jura mówi jego organizator – trener Bartosz Cekus:

Poszerzamy formułę i robimy po raz pierwszy zawody ogólnopolskie, gdzie polska czołówka crossfitowa zawita do Częstochowy. Będzie na co popatrzeć. Będzie można na żywo zobaczyć osoby, które są w tym sporcie już na tym etapie zawodniczym, a nie rekreacyjnym. 11-12 września. W pierwszy dzień rozgrywa się w znanej miejscówce z zeszłego roku, czyli Wild Lake City, drugi dzień zawodów rozgrywany będzie na ul. Sobieskiego, na miejskim lodowisku. Tam będzie główna impreza, z finałami, z miejscem dla publiki. Mam nadzieję, że obostrzenia – szumnie zapowiadane – nie dojdą do skutku i będziemy mogli wszyscy razem zobaczyć w akcji tych zawodników, a naprawdę będzie na co popatrzeć.

Na czym polega zyskujący na popularności crossfit?

Jest to WF dla dorosłych – lubię tak o tym opowiadać. Chodzi o ogólno i szeroko rozumianą sprawność. Nie sztuką jest mieć 60 cm bicepsa i nie umieć odebrać telefonu, gdyż jest to niefunkcjonalne. Po prostu nie przyda się w życiu. Poza wyglądem, a to jest rzecz indywidualna, a o gustach się nie dyskutuje. Sprawność crossfitera jest sprawnością ogólną i chodzi o wydolność, o gimnastykę, o siłę, o umiejętność panowania nad swoim ciałem w przestrzeni i w czasie.

Lista zawodników jest już zamknięta, a ich nazwiska wyłoniły wcześniejsze kwalifikacje:

Zawody w tym roku rozwijają ten skrót BPC – Bez Podziałów Competition. W tym roku nazywa się Best Performance Contest, czyli konkurs najlepszego występu na zawodach. Pod tym adresem na facebooku jest strona wydarzenia. Tam są zawierane informacje odnośnie kto startuje, gdzie się będą odbywać konkurencje. To się rozkręca w tej chwili. Mamy miesiąc do zawodów. W tamtym roku zawody były otwarte dla wszystkich. W tym roku zrobiliśmy kwalifikacje. One odbywały się w marcu i kwietniu. 

Rozmawiał Paweł Stępniewski.

fot. facebook.com/BPConcept

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj