Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

R E K L A M A

R E K L A M A

Beskidy: Policja informuje o kolejnych wypadkach narciarzy

Facebook Twitter

Policjanci na nartach patrolujący stoki w Beskidach informują o sporej liczbie wypadków. Mundurowi wspierają ratowników GOPR, by zapewnić bezpieczeństwo narciarzom w województwie śląskim. Trwają ferie, dla naszego region rozpoczną się 17 lutego.

We wtorek 4 lutego, od wczesnych godzin porannych policyjnie narciarze podejmowali interwencje i udzielali pomocy poszkodowanym turystom wypoczywającym na stokach w województwie śląskim.

Pierwszy poważny incydent miał miejsce w Szczyrku, gdzie narciarz nie dostosował prędkości do warunków panujących na stoku, upadł, doznając bolesnego urazu barku. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników GOPR, a policyjni narciarze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy, pomagając w stabilizacji poszkodowanego.

Kolejne interwencje miały miejsce na stoku narciarskim Pilsko. Najpierw narciarz wsiadający na kanapę wyciągu, stracił równowagę i niefortunnie upadł, a następnie inny miłośnik zimowego sportu na nartach wjechał w muldę śnieżną, co również zakończyło się bolesnym upadkiem. Obaj doznali urazów kolan. W każdym z przypadków mundurowi błyskawicznie podjęli działania i zadbali o bezpieczeństwo narciarzy, udzielając im pomocy oraz asystując ratownikom GOPR.

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w godzinach popołudniowych w Szczyrku, gdy kobieta jadąca na nartach przewracając się, uderzyła głową w podłoże. Siła uderzenia spowodowała u niej krwotok z nosa oraz napad padaczkowy. Dzięki natychmiastowej reakcji policyjnych narciarzy oraz współpracy z ratownikami GOPR udało się szybko zabezpieczyć poszkodowaną i udzielić jej niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 marca 2025

R E K L A M A