Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Beksiński wraca do Częstochowy, tym razem do Muzeum

Facebook Twitter

Po latach obcowania z malarstwem Zdzisława Beksińskiego w Miejskiej Galerii Sztuki, tym razem dzieła mistrza wracają do Muzeum Częstochowskiego. Dzięki współpracy z placówką, która zgromadziła ogromną kolekcję jego prac w Sanoku, zobaczymy i u nas kolejną porcję jego twórczości.

fot. muzeumczestochowa.pl

Ostatnie jak i również te najstarsze prace:

Katarzyna Jezierska: Beksiński wraca, tym raz w Częstochowie do Muzeum, w Pawilonie Wystawowym. Wystawa, którą współorganizujemy z Agencją ZEGART, nosi tytuł „Zdzisław Beksiński – Od Fotografii do Fotomontażu komputerowego”. Ekspozycję będzie można oglądać u nas do 28 sierpnia, a więc na czas wakacji mamy propozycję dla wszystkich, którzy lubią Beksińskiego, interesują się nim i jego twórczością

– poleca Katarzyna Jezierska z Muzeum Częstochowskiego. Oprócz malarstwa autor był w ostatnich latach zafascynowany komputerową grafiką i możliwościami przetwarzania obrazu. Będą u nas do obejrzenia te prace, które tworzył właśnie przed śmiercią:

Katarzyna Jezierska: Ekspozycję tworzą czarno-białe fotografie z wczesnego okresu jego działalności, z lat 50′ i 60′ XX wieku, a także komputerowe fotomontaże z 10 ostatnich lat jego pracy twórczej. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku.

Jak dodaje Katarzyna Jezierska, otwarcie wystawy z twórczością Beksińskiego w Muzeum Częstochowskim nastąpiło 10 czerwca. Prace pod wspólnym tytułem „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego” zostaną u nas przez całe lato.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024