Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie zmiana kwalifikacja czynu dla 27-letniego kata dziecka, zapowiedział Z. Ziobro

Facebook Twitter

27-letni Dawid B. ma odpowiedzieć za zabójstwo 8-letniego Kamila. Prokurator generalny polecił, aby doszło do niezwłocznej zmiany kwalifikacji prawnej czynu zarzucanego sprawcy przestępstwa. 

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Będzie zmiana kwalifikacja czynu dla 27-letniego kata dziecka

Na początku kwietnia prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa pasierba oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. W związku ze śmiercią dziecka, zarzut ma zostać jednak zmieniony. 27-latek przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Podobnie jak biologiczna matka chłopca przebywa w areszcie. Kobieta nie udzieliła pomocy lekarskiej chłopcu, bo jak zeznała w prokuraturze, obawiała się męża. Do skatowanego chłopca pomocy nie wezwali też wuj i ciotka, mieszkający w tym samym domu.

Prokuratura w Częstochowie, przedstawiła zarzuty w tej sprawie 4 osobom, dotyczą m.in. nieudzielenia pomocy gdy życie i zdrowie 8-latka było zagrożone.

Zadaniem prokuratury jest zbadać działanie wszelkich instytucji, które mogły w tej sprawie podjąć wcześniej działania, by zapobiec tej tragedii

– poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Ojczymowi grozi najwyższy wymiar kary.

Fot. twitter.com/ZiobroPL

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj