Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś na śląskich drogach policyjna akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”, a w weekend kontrole trzeźwości i prędkości

Facebook Twitter

Przed nami kolejny w tym roku przedłużony weekend. Tym razem zbiega się z obowiązywaniem zmian przepisów na drogach, dlatego więcej patroli i kontroli zapowiada policja. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Mundurowi mają eliminować z ruchu zarówno piratów jak i nietrzeźwych kierowców.

Podczas wyjazdów pamiętajcie o bezpiecznej prędkości, pasach i fotelikach dla dzieci. A zgodnie z nowinkami w kodeksie, na autostradzie czy DK1 zachowajcie większą odległość między samochodami.

Dziś (02.06.) na śląskich drogach policyjna akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci od rana kontrolują prędkość pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych. Co oznacza „kaskadowy pomiar prędkości”? Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Zatem, jeżeli kierowca przekroczył prędkość, a nie został zatrzymany przez patrol, nie uniknie odpowiedzialności bo zatrzyma go kolejny znajdujący się przy drodze. Policja przypomina, że niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Akcja potrwa do godziny 22-giej.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj