Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie więcej lotów z Pyrzowic, w tym nowe połączenia na Sycylię i do Norwegii

Facebook Twitter

Oslo i włoskie Trapani to nowe miasta, gdzie na swoich trasach dolecą samoloty Ryanaira z Pyrzowic. Mimo obostrzeń i ograniczeń w ruchu międzynarodowym linia zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń z naszego lotniska.

fot. materiał prasowy

Pierwszy rejs do stolicy Norwegii zapowiada już 2 lipca:

To jest na główne lotnisko do Oslo Gardermoen, obsługiwany będzie 4 razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. 3 lipca zainaugurowane zostanie nowe sezonowe połączenie Ryanaira z Pyrzowic do Trapani na Sycylii. Loty obywać się będą 2 razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę.

Jak mówi Piotr Adamczyk, rzecznik Pyrzowice Airport, ogłaszając dwie nowe trasy międzynarodowy przewoźnik potwierdził, że chce oprzeć się o śląską bazę, która od października 2019 roku, ze względu na pandemię nie zdążyła dobrze rozwinąć działalności. Zasadnicze połączenia mają znów działać od wiosny:

Przewoźnik w najbliższych tygodniach planuje reaktywować szereg połączeń ze swojej pyrzowickiej bazy, na przełomie marca i kwietnia powinny wrócić trasy do Dortmundu, Londynu Stansted i Kijowa Boryspol. Z początkiem maja Ryanair chciałby przywrócić regularne z Katowice Airport do Aten, Birmingham, Bolonii, Dublina, Edynburga, Kolonii, Bonn, Katanii, Mediolanu, Bergamo, Manchesteru, Pafos i Odessy, a w pierwszych dniach czerwca wystartować ponownie z połączeniem do Alghero na Sardynii

– informował rzecznik katowickiego lotniska Piotr Adamczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021