Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie satyrycznie i poetycko, a za sprawą nazwisk autorów wierszy – klasycznie

Facebook Twitter

Jeszcze w lutym Teatr im. Mickiewicza zaprosi widzów do Salonu Poezji w kameralnym otoczeniu. Nie zabraknie muzyki i obecności częstochowskich aktorów.

To spotkanie już w niedzielę 23 lutego…

Będą teksty satyryczne Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale oprócz tego, będą teksty Jana Brzechwy i będą także słówka Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Po raz pierwszy w naszym teatrze i na salonie poezji pojawią się te utwory satyryczne. Dobra poezja i satyra ma to do siebie, że są cały czas współczesne. Zabrzmią w interpretacji Sylwii Oksiuty – Warmuz i Agnieszki Uchrońskiej – Kowalskiej.

– zapowiada sekretarz literacki częstochowskiego teatru Ewa Oleś. Aktorzy podczas niedzielnego salonu w sali kameralnej przypomną poetyckie strofy, a o klimat całości zadbają akompaniujący im muzycy…

Agnieszka jest aktorką, absolwentką wrocławskiej PWST i zadebiutowała kilkanaście lat temu w spektaklu „Kram z Piosenkami”. W salonie poezji po raz kolejny pojawi się Łukasz Jaworski, który zagra na akordeonie, natomiast na gitarze po raz pierwszy w naszym teatrze zagra Marek Zyskowski. Zapraszam serdecznie, 23 lutego godzina 16:00, jest to niedziela.

– zachęcała do udziału Ewa Oleś z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj