StartWiadomości

Będzie można zajrzeć do miejsc, które na co dzień nie są udostępnione

Jak mówi Monika Świerczewska, ciekawie będzie na wystawie rzeczy codziennego użytku z ostatnich 100 lat. „Retroprzedmioty” w sobotę będą miały swoją premierę, a to nie koniec niespodzianek:

O godz. 20:00 otwieramy wyjątkową wystawę „Retroprzedmioty”. Jest to wystawa, która będzie przygotowana z udziałem mieszkańców. Będą codzienne przedmioty. Obok, w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza będzie realizowane oprowadzenie po wystawie. Multicentrum „Zodiak” zaprasza dzieci na warsztaty.

Noc Muzeów to jedyna okazja w ciągu roku, by miłośnicy historii mogli zajrzeć do rzadkich dokumentów i do miejsc, które na co dzień nie są udostępnianie osobom zwiedzającym. Do akcji przystępuje m.in. Archiwum Państwowe w Częstochowie. Placówkę będzie można zwiedzić w sobotni wieczór:

W tym roku zapraszamy również do odkrywania tajemnic magazynów archiwalnych. Archiwum państwowe będzie otwarte od godz. 18:00 do godz. 22:00. Tam przechowywane są najcenniejsze dokumenty. Na koniec przygotowaliśmy konkurs, każda z osób, która odpowie poprawnie na pytania dotyczące wystaw stałych weźmie udział w losowaniu nagrody – dodaje Monika Świerczewska, kierownik działu edukacji i wystaw.

Muzeum Częstochowskie zaprasza podczas Nocy Muzeów bezpłatnie.

Zostaw komentarz