Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie łatwiej umówić się do referatu komunikacji

Facebook Twitter

Ma być łatwiej przy umawianiu do Referatu Komunikacji. Częstochowski magistrat przypomina również, że zmienił się termin zgłoszenia kupna i sprzedaży pojazdu. Aby zapisać się na wizytę celem załatwienia sprawy trzeba skontaktować się telefonicznie z Referatem Komunikacji.

Kupno lub sprzedaż pojazdu można zgłosić w kancelarii Urzędu przy Waszyngtona, poczta lub przez EPUAP. Jest na to 60 dni.

Aby zapisać się na wizytę celem załatwienia sprawy, interesantki i interesanci proszeni są o kontakt telefoniczny z Referatem Komunikacji pod wskazane nr telefonu: 34 37 07 722 lub 34 37 07 724. Tam usłyszą informacje o miejscu w kolejce oczekiwania. Po uzyskaniu połączenia, pracownik wydziału wyznaczy termin wizyty w referacie – konkretny dzień i godzinę.

Jednocześnie Referat Komunikacji informuje, że zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdu można składać:
– osobiście w kancelarii urzędu, w budynku przy ul. Waszyngtona 5
– pocztą na adres: 42-217 Częstochowa, ul. Waszyngtona 5 lub za pomocą platformy EPUAP

Od 1 lipca 2021r. obowiązuje termin 60 dni na zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu zarejestrowanego w kraju oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. Termin ten został wydłużony, zgodnie z art. 31ia ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020, poz. 1842 z późn. zm.).

Numery telefonu do referatu Komunikacji w sprawie praw jazdy
• Umawianie wizyt w sprawie odbioru prawa jazdy: 34 3707 725
• Umawianie wizyt w sprawie zatrzymanych praw jazdy: 34 3707 721

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj