Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będą ekrany przy DK91? Jest petycja w tej sprawie do GDDKiA

Facebook Twitter

DK91 w gminie Poczesna w przebudowie, a mieszkańcy interweniują - potrzebują docelowo lepszej ochrony przed hałasem. Dlatego w czerwcu skierowali specjalną petycję do wójta gminy, a ten obiecał negocjacje z inwestorem. Czy może coś zmienić się we Wrzosowej?

Ekrany przy DK91

Ekrany przy DK91 – mieszkańcy chcą ciszy

Przebudowa krajowego odcinka w drugim etapie ma za zadanie głównie poprawę bezpieczeństwa, ale od miesięcy trwa wymiana pism między mieszkańcami, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Teraz mają pomóc władze lokalne, które apelują o spotkanie.

Problem dotyczy braku rozplanowania ekranów dźwiękochłonnych na wysokości Wrzosowej przy ul. Katowickiej, po wschodniej stronie drogi. Nawet po przebudowie mieszkańcy będą tutaj narażeni na nadmierny hałas, chodzi przede wszystkim o posesje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi.

Mieszkańcy gminy petycję złożyli na ręce wójta Artura Sosny, ale adresatem jest GDDKiA. Lokalny samorząd chce doprowadzić do negocjacji w tej sprawie. Szczególnie, że ekrany mogą podobno znaleźć się na całym przebudowywanym odcinku, a może jedynie rozbijać się o ich finansowanie. Stan akustyczny w sąsiedztwie DK91 we Wrzosowej budzi wiele obaw, zaznacza w piśmie wójt Poczesnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024