Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będą dzwonić prawdziwi ankieterzy, jednak trzeba być czujnym

Facebook Twitter

Będą dzwonić prawdziwi ankieterzy, jednak trzeba być czujnym- ostrzega policja. Z naszych wiadomości wiecie, że od piątku (12.11.) trwają badania kontrolne po Spisie Narodowym, który zakończył się we wrześniu. Do 24 listopada, do wybranych mieszkańców będą dzwonić ankieterzy, by ocenić jakość danych pozyskanych w spisie.

fot. spis.gov.pl

Policja ostrzega, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do przepytującego, sprawdzić jego tożsamość. Można to zrobić na stronie spis.gov.pl lub na infolinii dedykowanej spisowi. Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN czy majątek.

Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.

Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.

Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Przypominamy, że ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl .

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy zadzwonić do właściwego urzędu statystycznego. Warto być czujnym, a wszelkie budzące naszą wątpliwość sytuacje potwierdzać przed dokonaniem określonej czynności.

– pisze policja.

Więcej informacji na stronie: Głównego Urzędu Statystycznego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj