Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będą dalsze prace przy drodze wojewódzkiej nr 786 na terenie Koniecpola

Facebook Twitter

Jeszcze w tym roku dalsze prace przy drodze wojewódzkiej nr 786 na terenie Koniecpola, aż do granic województwa świętokrzyskiego, zapowiada śląski samorząd.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Dalsze prace przy drodze wojewódzkiej nr 786

Na terenie Częstochowy i subregionu północnego mamy więcej odcinków wojewódzkich dróg, ale ta potrzebuje pilnie inwestycji. O znalezienie finansowania apelował do radnych w regionie Stanisław Gmitruk.

Stanisław Gmitruk: Złożyliśmy interpelację. Upominaliśmy się o wprowadzenie kilku dróg do Regionalnego Planu Komunikacyjnego. Jest na terenie naszego subregionu droga 786, prowadząca z Częstochowy przez Koniecpol do granicy województwa. Jak wyjeżdżamy z woj. śląskiego do woj. świętokrzyskiego droga jest jak niemalże autostrada. Nasza część jest w niedoborze, ale już w tym roku zacznie się inwestycja kolejna na terenie Koniecpola i gminy Koniecpol, do granic woj. świętokrzyskim

– powiedział nam wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. Zadanie zostało ujęte w specjalnym planie dotyczącym odcinków dróg wojewódzkich przeznaczonych do realizacji. Jest finansowanie, ruszyły także formalne przygotowania prac:

Stanisław Gmitruk: Środki są wyznaczone. Ta inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim. Projekty techniczne i montaże finansowe są już opracowane. Wcześniej na terenie gminy Mstów były zrealizowane trzy odcinki tej drogi w Świętej Annie, dalej w Koniecpolu Starym. Zależało nam głównie na Koniecpolu. Stan dróg wojewódzkich na obszarze subregionu wymaga dużo działań i stopniowo myślę, że też będzie dochodziło do ich realizacji

– o planach przebudowy DW786 w naszym subregionie mówił wiceprzewodniczący sejmiku Stanisław Gmitruk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024