Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będą bronić swoich miejsc pracy a także samej firmy

Facebook Twitter

O trudnej sytuacji w częstochowskim DOSPELU, zaalarmowali nas pracownicy tej firmy. Informują o planowanej na poniedziałek (29.07.) pikiecie. Ma się ona rozpocząć się ok 11.30 przed Urzędem Skarbowym w Katowicach, przy ul. Paderewskiego.

fot. www.facebook.com/Dospel.Wentylacja/photos/gm.1017231578483767/2198587463766682/?type=3&theater

Sytuacja jak czytamy w oficjalnym piśmie, dotyczy ” błędnej decyzji urzędniczej wydanej przez Inspektora z dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku a konkretnie jego oddziału zamiejscowego w Słupsku. Chodzi o podatek VAT za 2012 i 2013 rok. Spółka straciła możliwość prawidłowego odliczenia podatku chodzi o ok 8 – 9 mln złotych. Urzędnik uznał, że części produkowane przez DOSPEL są fikcyjne.

Decyzja została podtrzymana, mimo, że – jak czytamy, Inspektor otrzymał całe spektrum wniosków dowodowych. Do akt sprawy zostały dołączone wydruki dokumentacji magazynowo-produkcyjnej poświadczające fakt rzeczywistych zakupów części i podzespołów do produkcji. Sprawa od trzech lat toczy się w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach. Pracownicy obawiają się, że podtrzymanie decyzji Inspektora ze Słupska będzie skutkowało zamknięciem zakładu. Pracę straci około 200 pracowników, w tym wielu niepełnosprawnych, i ok pół tysiąca kooperantów. Pikieta ma potrwać do 13.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj