Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bazyli Ogiński pokaże zdjęcia z podróży na wystawie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

Facebook Twitter

Choreograf, tancerz Częstochowskiego Teatru Tańca, historyk sztuki. Dziś (20.06.) jej otwarcie o godzinie 19.00. To jego kolejna ekspozycja w naszym mieście. A swoją przygodę z podróżowaniem i fotografią rozpoczął od autostopowych wypraw do Hiszpanii i Grecji, później zwiedzał i fotografował znacznie odleglejsze miejsca na ziemi. Wystawa w ROK-u do 6 lipca.

Bazyli Ogiński – choreograf, tancerz Częstochowskiego Teatru Tańca, historyk sztuki. Swoja przygodę z podróżowaniem i fotografią rozpoczął od autostopowych wypraw do Hiszpanii i Grecji, później przeniósł się do odleglejszych miejsc. Zjeździł Afrykę wschodnią, podróżował po krajach Indochin, Środkowej Ameryki oraz po Indiach. Współpracując z Gazetą Wyborczą opublikował dwa reportaże – Powitanie z Afryką oraz Gringo w Ameryce Środkowej.

Dwukrotnie był stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy, a w 2002 roku zdobył drugie miejsce w konkursie „Nadzieje plastyczne Częstochowy”.

Swoje prace wystawiał między innymi w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Instytucie Polskim w Wilnie, Galerii Sart, Klubie Politechnik oraz Ośrodku Gaude Mater w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj