Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Barwy wolontariatu”: Najbardziej zaangażowani nagrodzeni

Facebook Twitter

Tegoroczna gala pod szyldem „Barwy wolontariatu" już za nami. Nagrodzono jak zwykle organizacje i osoby indywidualnie zaangażowane w minionym roku w pomoc. Doceniono przedstawicieli organizacji, które szerzą ideę wolontariatu i szkolą nowe osoby.

fot. agape-czestochowa.org

Wyłoniono najaktywniejszych częstochowskich wolontariuszy:

Kazimierz Słobodzian: Stawiamy sobie cel, aby pokazać sylwetki tych, którzy się angażują, którzy pomagają na różnych płaszczyznach i na płaszczyźnie pomocy społecznej, ale też na płaszczyźnie kultury, ekologii, pomocy zwierzętom. Każdy obszar wolontariatu jest dla nas cenny i chcemy pokazać, że wolontariat jest wielobarwny, że jest to różnorodność i stąd konkurs „Barwy wolontariatu”

– informował Kazimierz Słobodzian, prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape” w Częstochowie. Nagrody w ramach konkursu „Barwy wolontariatu” przyznawane są w pięciu różnych kategoriach. Liderem wśród koordynatorów wolontariatu został Dominik Nienartowicz z Fundacji dla Życia i Rodziny:

Dominik Nienartowicz: Moja działalność tak naprawdę to nie jest zarządzanie wolontariuszami. (…) Tak naprawdę praca koordynatora to jest trochę bycie przykładem dla młodych ludzi, żeby ich inspirować do dobrego, nie skupiać się na sobie, tylko skupiać się na tej drugiej osobie. W tej mojej działalności jest trochę przemycanej treści, że skupiając wzrok na drugiej osobie możemy poprzez to rozwijać siebie, a jednocześnie czynić dobro.

W kategorii „grupy” laureatkami zostały panie z Akcji Katolickiej, działającej przy kościele NMP Zwycięskiej:

Lidia Olszewska: Wydajemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, miesięcznie około 300 osób obsługujemy. Również obsługujemy osoby, które potrzebują odzież. Mamy salon odzieży, gdzie te osoby mogą korzystać, nawet te, które biorą żywność, przy okazji tam mogą skorzystać z tego salonu. Bierzemy udział w zbiórkach żywności na terenie miasta, robimy paczki dla osób potrzebujących

– mówi Lidia Olszewska, z Akcji Katolickiej. Laureatem konkursu „Barwy Wolontariatu” w kategorii wolontariusz po 25 roku życia został Marek Gajecki, który udziela potrzebującym darmowych porad prawnych.

Marek Gajecki: Jestem emerytowanym radcą prawnym. Jako prawnik pomagam ludziom w sprawach prawnych, w których czasami da się pomóc, a czasami nie da. To nie zależy ode mnie, a przy obecnym stanie prawnym niektóre rzeczy są nie do ugryzienia. Na tyle, na ile mogę staram się im pomóc. To są w sumie sprawy rodzinne, kwestie związane z pozbawieniem władzy rodzicielskiej czy sprawy związane z komornikami, z pieczą zastępczą, z rodziną zastępczą

– dodaje Marek Gajecki z Centrum Wsparcia Rodziny. Nagrodzonym gratulujemy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023