Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bardzo udany żużlowy rok w Częstochowie. Jak wyglądać będzie promocja miasta poprzez sport?

Facebook Twitter

W listopadzie na dobre zamknięto sezon żużlowy, w grudniu przyszedł czas na tegoroczne podsumowania. To był bardzo udany sezon, bogaty w sukcesy i zdobycze medalowe dla częstochowskich zawodników.

Ocenia prezes Włókniarza – Michał Świącik:

Michał Świącik: Należy cieszyć się z najdrobniejszych, najmniejszych rzeczy, natomiast my mamy też te duże w postaci medali. W tym sezonie udało nam się zdobyć ich 19, to rekordowa liczba – chyba nawet w historii klubów żużlowych – więc ta promocja miasta przez żużel jest na najwyższym światowym poziomie, jaki może być i my to udowadniamy.

Cieniem na działalności klubów sportowych kładą się jedynie braki finansowe. Jest mniejsze wsparcie w zakresie pieniędzy na promocję miasta poprzez sport ze strony samorządu, również z przeznaczeniem na sport żużlowy:

Michał Świącik: Trzeba też pamiętać, że sport jest taką dziedziną życia, o którą wszyscy dookoła musimy dbać i ją szerzyć. Pamiętajmy o tym, że bez względu na to czy były to lata „prosperity” czy był np. lata 80 -te, w których było ciężko, na stadionie Włókniarza zasiadało 15 – 20 tysięcy ludzi, więc to też świadczy o tym, że zapotrzebowanie na tą dyscyplinę sportu w mieście jest. My robimy by nie było takiej sytuacji, że kryzys odbije się fatalnie na naszym ukochanym sporcie czy tego co przeżywaliśmy w roku 2014.

Właściciele klubów sportowych w mieście usłyszeli od włodarzy Częstochowy, że wydatków na ten cel może być więcej, jeśli poprawi się kondycja budżetu miejskiego:

Michał Świącik: Namawialiśmy i namawiamy władze miejskie, radnych do tego aby wspierać sport tak jak dzieje się to w innych miastach, gdzie jest to też jakiś sposób rywalizacja samorządów (…). Utrzymanie takiego stadionu to koszt od 2 do 4 milionów złotych na rok. Też proszę zwrócić uwagę, że to nie jest tak do końca, że te pieniądze, które idą na promocje poprzez sport, tak do końca idą tylko i wyłącznie na sportowców. Lwia część to utrzymanie tego obiektu.

Podsumowywał bieżący rok dla częstochowskiego żużla Michał Świącik, prezes Włókniarza Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024