Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Facebook Twitter

"Bądź gotowy – to poradnik na czas kryzysu i wojny", jaki wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wyjaśniono w nim w prosty sposób, jak przygotować się do działania w sytuacji kryzysowej – co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. 

fot. gov.pl

Sytuacje kryzysowe mogą być różne. To może być na przykład awaria w zakładzie, gdzie wykorzystuje się niebezpieczne substancje. Jak się wtedy zachować? Wskazówki znajdziecie w tym poradniku. Warto też wiedzieć co oznaczają np. wyjące syreny, jak się alarm odwołuje, co należy wtedy zrobić.

Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera informacje niezbędne do przygotowania się na zagrożenie, druga – wskazówki działania w czasie kryzysu.

Są tam porady: jak budować odporność na poziomie rodziny, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich; jak chronić się przed dezinformacją, aby nie ulec np. panice; jak przygotować się do ewentualnej ewakuacji; jak się zachować w przypadku skażenia terenu, braku dostaw energii elektrycznej czy jak udzielić pierwszej pomocy.

Poradnik można pobrać TUTAJ za darmo w wersji elektronicznej. 

fot. gov.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024