Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Badania profilaktyczne ogólnodostępne dla dorosłych częstochowian w środę 18 sierpnia na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Medycy zachęcają do większej dbałości o nasze zdrowie i wykonanie badań, które pozwolą poznać stan naszego organizmu. Ostatnie miesiące z pandemią przyczyniły się do mniejszego udziału we wszelkiej profilaktyce. 18 sierpnia w Częstochowie będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach kampanii społecznej „Zmieniamy Przyzwyczajenia".

Mobilny punkt diagnostyczny tej akcji stanie na Placu Biegańskiego.

Zapraszamy wszystkich dorosłych do udziału w akcji profilaktycznych badań. W naszym mobilnym punkcie diagnostycznym będzie można wykonać pomiar ciśnienia, EKG serca, saturację krwi i analizę BMI. Mobilny punkt diagnostyczny będzie czynny w godzinach 8 – 16, a lista miast, w których będziemy obecni, znajduje się na stronie www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl.

Do udziału w badaniach profilaktycznych zachęca koordynatorka kampanii, Zofia Kurek-Maciejewicz. Każdy chętny będzie mógł również wypełnić kwestionariusz dot. reumatoidalnego zapalenia stawów i skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą. Niestety pandemia negatywie wpłynęła na naszą dbałość o zdrowie.

To akcja społeczna, w której budujemy świadomość dotyczącą właściwej profilaktyki zdrowia wśród Polaków. Jak pokazują wyniki badania opinii społecznej, które przeprowadziliśmy, pandemia zahamowała regularne badania wśród Polaków i zostali oni w domach koncentrując się na unikaniu negatywnych skutków samej pandemii. Regularne wizyty lekarskie, badania profilaktyczne są jednym z kluczy do długiego i zdrowego życia, pomagają we wczesnej diagnostyce ewentualnych zmian w organizmie i ewentualnych chorób

– dodaje Zofia Kurek-Maciejewicz. Profilaktyka i kilka podstawowych badań będzie dostępnych bezpłatnie dla mieszkańców już w środę od 8.00 do 16.00 w centrum miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023